קורסים לארגונים

הקורסים שלי מתקיימים מאז 2007 במגון מוסדות.
בין לקוחותי: מכון הנרייטה סאלד, המדור ללימודי חוץ בפקולטה לחקלאות ברחובות, המכון האונקולוגי בבית חולים קפלן, הקתדרה העממית בראשון לציון, הקתדרה העממית "אופק" באשדוד, קמפוס חנקין בחולון, מתנס בית וקס קריית גת, האוניברסיטה העממית בתל אביב, הקתדרה העממית במכללת אחוה, עיריית ראשון לציון, נמועצה האזורית מרחבים, מועדונית לגיל הזהב בלוד, הקתדרה העממית בנס ציונה, מרכזי פסגה ועוד.

לבחירתכם מגוון קורסים בנושאים שונים:

  🙂 🙂 אושר

לבחור באושר: כלים לטיפוח שמחת החיים. התקיים בקתדרה העממית בראשון לציון, הקתדרה העממית "אופק" באשדוד, קמפוס חנקין בחולון, הקתדרה העממית במכללת אחוה.

🙂 🙂 התמודדות עם סטרס

לומדים להירגע: כלים להפחתת סטרס ושיפור הבריאות והתפקוד. התקיים באוניברסיטה העממית בתל אביב, קמפוס חנקין בחולון, מתנס בית וקס קריית גת.

לחץ ושחיקה. קורס מוכר לגמול השתלמות.הקורס במתכונת של 40 ש"א. התקיים במכון הנרייטה סאלד בירושלים

חוסן נפשי ותיעול כעסים. קורס מוכר לגמול השתלמות למורים במתכונת של 60 ש"א. התקיים במודיעין וירושלים ביזמת ארגון המורים.

🙂 🙂 גוף – נפש

תמיכה לחולים במחלות קשות. כלים מתחום הגוף-נפש להקלת ההתמודדות עם מחלות קשות. הקורס הזה התקיים במכון האונקולוגי בבית חולים קפלן מ- 2008 עד 2015. לפרטים נוספים הקישו כאן

הריפוי מתחיל בראש: הבסיס המדעי לקשר גוף-נפש וכלים לשיפור הבריאות בכוח התודעה. התקיים במדור ללימודי חוץ בפקולטה לחקלאות ברחובות

מדיטציה ודמיון מודרך. הכרות עם המחקר המדעי החדשני בתחום ושימוש בתהליכי מדיטציה ודמיון מודרך שונים לריפוי ושינוי. התקיים בקתדרה העממית במכללת אחוה.

🙂 🙂 העצמת נשים

מעגל נשים לצמיחה והתפתחות. מודעות והעצמה לנשים. התקיים במועצה האזורית מרחבים.

העצמת נשים. קורס מוכר לגמול השתלמות. התקיים במכון הנרייטה סאלד בירושלים.


תגובות משתתפים:

דליה יקרה,
הגיע סוף הקורס, תמו להן שעותינו המשותפות, הוראתך והנחייתך אותנו במסגרת זו – באו אל קיצן.
ובכן, הגיעה השעה ונמצא המקום, לשתף אותך במשמעות הקורס הנפלא, מבחינתנו, תלמידיך הנאמנים.
אמנם זמננו יחד תם, אך פירות הלמידה יהיו עמנו באשר נוסיף ללכת.
היה זה קורס מאיר עיניים ופותח לב, שבו לכל תובנה יש השלכה ישירה עלינו כבני אדם, בעלי משפחות, עובדים ובכלל.
נדבך על נדבך בנית עבורנו ברגישות פרספקטיבה נכונה, ראויה, מדויקת לגבי עצמנו, רגשותינו וגופינו. נגעת בעדינות בתפיסות שלנו לגבי החיים ובקבלה והאהבה העצמית שלנו.
הארת לנו על כל הטוב שיש לנו ושחשוב להודות עליו, והנחית כיצד לייצר עוד טוב, ובמקביל כיצד להסיר את הפחות טוב מסדר היום שלנו.
התבדחנו איתך על כך שלא כדאי לצאת מהכיתה במהלך השיעור, אבל באמת ובלב שלם אנו אומרים שאכן, בכל רגע בקורס נולד בכיתה עוד דבר שחבל היה להחמיץ.
כמו שהבטחת, סיימנו את הקורס מצוידים בארגז כלים עשיר ומתוחכם.
ועל כל אלה אנו מבקשים לומר לך תודה גדולה… מה זה גדולה? ענקית!
משתתפי קורס "לחץ ושחיקה" פברואר-מרץ 2013 מכון סאלד

דליה שלום,
ברצוני להודות לך על קורס מהטובים שנתקלתי בו. למרות שנתקלתי בחומר גם קודם, משהו באופן שבו הבאת את הדברים דיבר אליי אחרת. לא הפסדתי שיעור ויישמתי את הנלמד באופן מיידי בחיי היום יום. אני מתרגלת מדיטציות, הרפייה וברגע שעולה סטרס אני נזכרת להפסיק את המעגל ולפעול למען בריאותי . אני מודה לך על קורס מעניין, מלמד ומשרה שלווה וחיוך בחיי היום יום. מקווה שתפתחי קורס נוסף, אני מגיעה. בברכה ותודה, חגית.

לדליה מורתנו היקרה, אנחנו מסיימים את הקורס בחודש אדר, לאחר חג פורים. בחודש זה היהודים מצווים להרבות בשמחה. זה בדיוק מתאים למה שלימדת אותנו. לימדת אותנו לבחור באושר ולא להיכנע למחשבות השליליות. לימדת אותנו שתרגול ואימון יוצרים אזורים חדשים במוח הגמיש שלנו ולכן כדאי לנו לחזור שוב ושוב על מחשבות חיוביות. לימדת אותנו לחפש בכל מצב, קשה ככל שיהיה, את חצי הכוס המלאה ולעשות זאת ע"י תרגול של: הכרת תודה, נתינת פירושים חיוביים, רכוז ומדיטציה והפיכת קושי לאתגר והזדמנות. לימדת אותנו לחפש את הטוב בעצמנו ובאחרים, להילחם בפחד ולהתאמן, שוב ושוב, בפירגון, בנדיבות ובנתינה. כי רק אהבה מביאה אהבה. על כל אלה ועוד הרבה הרבה יותר, המון תודה ואהבה. קבוצת קורס "לבחור באושר" אשדוד.

לד"ר דליה היקרה, לקתדרה בכל יום ב' בשמונה בערב, בקור, בגשם ואפילו בשלג. כל אחת מאיתנו בקשה לדעת מהו האושר! הגענו עם שק כבד על הכתפים וד"ר דליה ציידה אותנו בכלים ועקרונות (במקום תרופות) לטיפוח שמחת החיים שלנו, של בני משפחתנו והסובבים אותנו. פגשנו מדענית שבאה לחלוק איתנו מחקרים ויידע לבחור באושר! אישה חייכנית, נעימה, מעניינת ובקיצור מדהימה! ידעה לרתק אותנו כמעט שעתיים בידע, בסיפורים ובעיקר בניסיון. תודה על שעות מדהימות. בהערכה רבה, בוגרות קורס "לבחור באושר" ראשון לציון, ינואר 2013.

Shalom Dalia, I would like to thank you for the two wonderful courses I have taken with you. I have learned how to enjoy my life every moment of every day as well as how to make the best of every situation even if it is difficult. I am always in awe of how you manage to include such a wealth of interesting and relevant material in your lectures and organize all of it in a way that makes it easy and pleasant to absorb and make use of. I continue to practice what you have taught me and am constantly noticing how many unpleasant situations I have been able to avoid using all that I have learned. Yours, Louise Stobietski

דבריה של לואיז בתרגום חופשי:
שלום דליה, ברצוני להודות לך על שני קורסים נפלאים שלמדתי איתך. למדתי איך להנות מחיי בכל רגע של כל יום, וכן איך להוציא את המיטב מכל מצב, אפילו אם הוא קשה. אני תמיד משתאה איך את מצליחה להכניס כזה עושר של חומר מעניין ורלוונטי להרצאות שלך ולארגן את הכל בצורה שבה קל ונעים לקלוט את החומר ולהשתמש בו. אני ממשיכה לתרגל את הכלים שלמדת אותי וכל הזמן רואה איך זה מאפשר לי להמנע ממצבים לא נעימים. שלך, לואיז.(משתתפת בקורסים דמיון מודרך ומדיטציה ולבחור באושר)

לדליה, אחרי הכרותי אתך לא ברור לי אם את מדענית מוח או נפש. כל הופעתך משרה רוגע, קולך רך, טון דיבורך, סבלנותך. דברנו על נושאים חשובים ביותר, נחשפנו והפמנו, מי יותר ומי פחות, ועם זאת, הנושאים ילוו את כולנו. שאבנו ממך רבות והתוצאות מגיעות ותגענה. נהניתי וכולי תודה, נגה, משתתפת קורס לבחור באושר קתדרה מכללת אחוה.

אני סובלת ממספר מחלות כרוניות הגורמות לי לאי נוחות כאבים וחרדות. בחודש יוני 2009 הצטרפתי לקורס של ד"ר דליה רזניצקי "לומדים להרגע" באוניברסיטה העממית בתא. הצטרפותי לקורס נבעה מסקרנות והיה לי ספק בתועלת שאוכל להפיק מהקורס. בשמונה פגישות הקורס קיבלתי ידע על השפעת המתח והחרדה על מערכות הגוף השונות, חלקו של כל שיעור כלל תרגול והתנסות בשיטות הרפייה שונות. עד מהרה למדתי שאחדות מהן מסייעות לי והחלטתי לתרגלן מדי יום במשך כ-20 דקות ולעיתים בוקר וערב. התרגול סייע לי לשמור על קור רוח כאשר תקפו אותי כאבים עזים או נקלעתי לחרדה ולאיבוד עשתונות. מצב רוחי השתפר, אני מרוכזת יותר, חוסכת אנרגיה, מה שאפשר לי להתעניין בפעילות חברתית. עבורי הקורס של ד"ר דליה רזניצקי יירשם כאחד המעניינים והמועילים בין אלה שהשתתפתי בהם בשנים האחרונות, ואני אסירת תודה על מה שלמדתי בו. לידיה ד.

לכבוד: ד"ר דליה רזניצקי, שלום רב,
ברצוני להודות לך על שלושת הקורסים הנפלאים שלמדתי אצלך במסגרת הלימודים אשר התקיימו ב"קמפוס חנקין" בחולון:
– לבחור באושר
– התמודדות עם סטרס
– מדיטציה ודמיון מודרך
קורסים אלו העשירו את דפוסי החשיבה שלי והעמיקו את התבוננותי בכל הנושאים הרלוונטיים והמעניינים שפרסת בפני הכיתה.
עלי לציין את הדרך שבה בחרת להציג את הדיון הקבוצתי, את גישתך המתחשבת והמכבדת עם המון הומור ושילוב מקסים של סיפורים שנונים עם מסרים חכמים אשר חידדו את יכולתי להפנים וליישם ביתר קלות סוגיות שונות ומורכבות בחיי האישים.
לאור הנ"ל אני ממליצה לכל המעוניין לבחור בחיים יותר רגועים ושלווים, להצטרף ולהחכים מקורסים אלו.
בברכה ובתודה על כל אלו, דורית זמיר

לדליה, כשאנחנו נתקלים בחומות אפשר להקיף אותן, להפיל אותן, לטפס עליהן, לחפור תחתיהן או לחפש את השער. ואין דרך מהירה יותר או טובה יותר מהאחרות.
ואת דליה לימדת אותנו את הדרכים לעבור את החומות והשארת לנו לבחור באחת מהדרכים. כאשר נראה כי אבדנו את שיווי המשקל והדעת, הצלחת להשרות עלינו קורטוב של בטחון ולצאת לאור. חן חן שנתת לי להציץ אל עולם שמזמן רציתי להציץ גם אם הסדק רק כחריץ.
תודה, אוהבת, שולי (משתתפת בקורסים דמיון מודרך ומדיטציה ולבחור באושר בקתדרה במכללת אחוה).

דליה, הסדנה פתחה בפני צוהר להביט על החיים בפרופורציות נכונות. נהניתי, למדתי, השכלתי, שמחתי והתרגשתי! החיים נראים אחרת, יותר קלים, פחות תסכול, מבינה יותר (את עצמי במיוחד), שולטת ברגשות, כמה שאפשר, בכאבים, בהצלחה רבה. מודה על מה שיש לי, ולא בוכה על מה שאין. על כל זה תודה מקרב לב! משתתפת קורס "דמיון מודרך" מרים

דליה שלום, אני מאוד מתגעגעת לימי שלישי אתך ורוצה להודות לך מקרב לב. ההשתתפות בקורס "לחץ ושחיקה" נתנה לי את האפשרות להעמקת המודעות העצמית, החשיבה החיובית יותר ואושר פנימי. לאחר הקורס וההכרות אתך אני מנסה לבנות דרכי חשיבה וגם תפוסי התנהגות שלי בכיוון אחר, בעזרת כלים ושיטת שקיבלתי בקורס. הייתי שמחה להשתתף בקורסים נוספים בהנחייתך. ובנוסף חזרתי לתרגל יוגה בימי רביעי. תודה!!!! לורה

תודה על השעות הטובות, השוות, המועילות בקורס המדהים של לחץ ושחיקה. אני נעזרת- כמעט כל הזמן בכלים החשובים שנתת לנו. איריס.

א ושר זה בחירה
ו הסתכלות על חצי הכוס המלאה
ש ום אסון, כאב או מחלה, לא מהווים מכשלה
ר ק אהבה, נתינה וקבלה, זו התורה כולה.

ד רכייך דרכי נועם, דיבורך רך ונעים
ל הט ותזזית בתנועותייך
י דע וסקרנות מאפיינייך
ה ענקת לנו עקרונות וכלים שיישומם ייטיב את החיים

בהוקרה ובהערכה, לאה, קורס לבחור באושר, קמפוס חנקין