סיפור לשבת: פגישה עם אלהים

הסיפור לשבת היום הוא סיפור שנקרא "פגישה עם אלהים" שמקורו באתר moralstories (סיפורים עם מוסר השכל). את הסיפור הזה וגם את האתר הכירה לי ג'ון ג'ייקובס המקסימה, שגם תרגמה אותו לעברית. ג'ון היא מומחית לטיפול רגשי-גופני. לאתר שלה יש להקיש כאן.

היו היה ילד שרצה לפגוש את אלוהים. הוא חשב שהדרך למקום מגוריו של אלוהים ארוכה, לכן ארז תיק עם כמה שקיות במבה וטרופיות ויצא לדרך.

כעבור זמן קצר פגש קשישה שישבה בפארק ובהתה ביונים. הילד התיישב לידה והוציא טרופית. לפתע שם לב שהיא נראית רעבה והציע לה במבה. היא קבלה את הבמבה בשמחה וחייכה אליו. החיוך שלה היה כל כך יפה שהוא רצה לראות אותה מחייכת שוב. לכן הציע לה גם טרופית. היא שוב חייכה אליו. הילד היה מאושר.

כך הם ישבו כל אחה"צ, אכלו ושתו בלי לאמר מילה. כשהחשיך, הילד קם ללכת ואחרי כמה צעדים הסתובב, רץ אליה וחבק אותה. היא חייכה את החיוך הגדול ביותר שלה.

כשהילד נכנס הביתה, אמו הופתעה מהבעת פניו השמחה. "מה עשית היום שגרם לך שמחה כזו"? היא שאלה. "אכלתי צהריים עם אלוהים". "ואת יודעת מה? יש לה את החיוך הכי יפה שראיתי אי פעם"!

באותה שעה האישה הקשישה, גם היא קורנת מאושר חזרה לביתה. הבן שלה, המום מפניה השלוות, שאל: "מה עשית היום אימא שעשה אותך כל כך מאושרת"? " אכלתי במבה עם אלוהים". "ואתה יודע מה? הוא הרבה יותר צעיר ממה שחשבתי"

מוזמנים להגיב ולשתף חברים

תגובות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.