נעים להכיר

שמי דליה, אני ילידת 1956 (תעשו חשבון…), גרה בנס ציונה ואמא לשניים. כשהייתי צעירה בחרתי ללמוד ביולוגיה, עשיתי תואר ראשון, שני ושלישי (דוקטורט), ועבדתי כחוקרת באקדמיה ובתעשייה הביוטכנולוגית שנים רבות. במקביל לעבודה המדעית, הקדשתי זמן רב לתהליכי צמיחה והתפתחות במסגרות רוחניות שונות. במיוחד השפיעו ועדיין משפיעים עלי הקורס בניסים, הנתיב להתמרה עצמית והבודהיזם הטיבטי.

בתחילת 2004 פרשתי מהעשייה המדעית והתחלתי בתהליך היצירה של ה"קריירה השנייה" שלי. במסגרת תהליך זה למדתי הנחיית קבוצות ודמיון מודרך ככלי טיפולי, חידשתי את הקשר שלי עם הטבע אשר נוצר לפני המון שנים כשהייתי מדריכה בבי"ס שדה עין גדי, התחלתי להתעמק בספרות המדעית החוקרת את הקשר בין הגוף לנפש, כתבתי מאמרים, בניתי סדנאות וקורסים, למדתי שווק, הקמתי אתרי אינטרנט, יצרתי שיתופי פעולה ועוד ועוד. כתוצאה מתהליכים אלה יש לי היום הזכות הנדירה לעסוק בעשייה שמאפשרת לי לחוות שמחה, התרגשות, סיפוק והגשמה, ועוד להתפרנס ממנה!

נכון לזמן כתיבת שורות אלה אני מעבירה קורסים הרצאות וסדנאות בארגונים שונים ומול קהל פרטי, באופן פרונטלי וגם דיגיטלי. בנוסף אני עוסקת בארגון והנחייה של טיולי הסדנה של טבע ואהבה ברחבי הארץ יחד עם שותפתי אילת אובלס. במקביל לפעילויות כמנחה ומורה, אני מקפידה להשאר גם תלמידה, וכל הזמן לומדת דברים חדשים וממשיכה להתפתח.

אני אסירת תודה על ההזדמנות הנדירה להמציא את עצמי מחדש באמצע החיים, להתחבר למעיין פנימי של יצירתיות ושמחה, לעסוק בעשיה מרגשת ומלהיבה, ולפגוש כל כך הרבה אנשים יפים, שמחלקים איתי את עצמם בדרכים רבות. תודה לכל האנשים שהיתה לי הזכות להדריך, להנחות, וללמד, מכל אחד מכם למדתי משהו, ואת כולכם אני זוכרת.